Zpět na "Zajímavosti z Prahy 6"

Nádraží Praha 6 - Ruzyně

23.11.2010

 

 

Zbytečné nádraží v Ruzyni - glosa

Prastaré nádraží v Praze 6, Ruzyni má zatím stále smutný osud. Doba mu nepřeje. Nebo to není doba, jsou to spíše představitelé městské městské části Prahy 6, či města,  České dráhy - potažmo stále stát.

 

Nádraží leží v blízkosti početné aglomerace Ruzyně ( sídliště Dědina ) a sídliště v Řepích.  Vláčkem se můžete dostat do centra města za pár minut. Ale.

 

Přestože všichni výše uvedení představitelé nepřetržitě hovoří o ekologii, o službě obyvatelstvu a nevím o čem ještě, ruzyňské nádraží leží mimo jejich pozornost.

 

U nádraží se nedá prakticky zaparkovat, žádný autobus MHD nestaví v jeho blízkosti. Cesta pěšky z Dědiny je při nepříznivém počasí jen pro otrlé.

 

Cesta ze sídliště Dědina Pěkná cets podél vojáků Divoké parkování pro pár aut

 

 

A vlaky jezdí prázdné a jsou dotovány ze státních peněz nás všech.

 

Za to Evropská třída nestačí stávajícímu provozu, zvláště při současných častých omezeních průjezdnosti.  Autobusy z letiště Praha Ruzyně nacpané turisty a jejich batohy spalují stovky litrů nafty denně, auta civí v nekonečných řadách na často nezkoordinovaných semaforech ( znáte to jistě, říká se tomu červená vlna ). Jen si zkuste projet se autem v odpolední špičce z "kulaťáku" do skomírajícího nákupního centra "Šestka", či tímto směrem.

 

Za miliardy korun je budována velkolepá stavba metra do Motola ( a možná někdy i na letiště odbavující miliony pasažérů ), duplicitně se projektuje rychlodráha.

 

Selský rozum představitelů však selhává. A tak obyvatelé z oblasti stále jezdí auty či autobusy do centra. Benzín teče, nafta teče. Ekologie neekologie. A to nepíši o dopravě tisíců lidí z Kladna.

 

 

Zpět na "Zajímavosti z Prahy 6"